28 KWIETNIA 2024 ROKU

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Trwamy w radości ze Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, która w szczególny sposób będzie wybrzmiewać w Liturgii Kościoła do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Dniu Pięćdziesiątnicy.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj – w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach i przydrożnych Krzyżach jako wyraz naszej wiary oraz o troskę o nie. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św., o godz. 17, w niedziele i święta po Mszy Św., o godz. 16.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza dzieci i młodzież.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny – dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy; jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, w środę – św. Józefa, rzemieślnika, w czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę – św. Floriana, męczennika – patrona Strażaków.

Jutro, w poniedziałek zapraszamy na zbiórkę ministrantów. Spotkania KSM w tym tygodniu nie będzie.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź przed Mszą Św.

W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze Św., jak w niedziele. Suma w intencji Ojczyzny i o urodzaje.

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Sumie.

Zapraszamy na wyjazd na Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Wyjazd 1 maja / środa / o godz. 8.30 z parkingu przy kościele. Powrót ok. godz. 15. Koszt to 30 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

Z 26 na 27 maja / niedziela – poniedziałek / odbędzie się dekanalne nocne czuwanie na Jasnej Górze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wyjazd ok. godz. 15.30, powrót ok. godz. 6. Koszt wyjazdu to 70 zł. Zapraszamy do zapisów w kancelarii i zakrystii.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła Małgorzacie Borowskiej, Radosławowi Kędrze, Katarzynie Zimoch.

Troskę o kościół w tym tygodniu powierzamy Barbarze Zgardzińskiej, Marlenie Niewoli, Agnieszce Bącal, Katarzynie Likos, Beacie Gołąb, Iwonie Wojciechowskiej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej zaprasza do udziału w obozie letnim w dniach od 7 do 14 lipca. Szczegółowe informacje dostępne są u ks. Łukasza lub na profilu FB KSM oraz pod numerami telefonu dostępnymi na plakacie.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Krystian Kancik, zam. Księżomierz, par. Księżomierz i Wiktoria Błachnio, zam. Gościeradów Folwark, par. Gościeradów – zapowiedź druga,

2. Mateusz Ul, zam. Ropów, par. Świeciechów i Katarzyna Ludwich, zam. Salomin, par. Gościeradów – zapowiedź druga,

3. Krzysztof Jakub Rajtar, zam. Kolonia Gościeradów, par. Gościeradów i Anna Tomczyk, zam. Orońsko, par. Orońsko – zapowiedź pierwsza.